Warsztaty plastyczne w Szkole Podstawowej nr 7

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 7 im Kornela Makuszyńskiego odbył się finał konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną
“Pisanki, kroszonki – kartka z jajem. Kartka Wielkanocna 3D”
oraz warsztaty plastyczne dla dzieci z grup:
“Żabki”, “Sówki” i “Tygryski”.
Warsztaty poprzedziły występy starszych kolegów ze szkoły . 

oraz prezentacja tradycyjnych strojów śląskich

Dzieciaki miały okazję poznać różne techniki ozdabiania pisanek (oklejanie kolorowymi nitkami, ozdabianie woskiem, czy oklejanie bibułkami). Samodzielnie wykonywały rożne ozdoby świąteczne z masy porcelanowej, projektowały kartki świąteczne i papierowe jajeczka. Zajęcia były okazją do ekspresji plastycznej oraz rozwijania wyobraźni
i pomysłowości małych artystów.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.