Informacje przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

DRODZY RODZICE !

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przekazuję kilka informacji:

  •  30 sierpnia (środa) o godzinie  16:15 odbędzie  się spotkanie z  rodzicami. dzieci rozpoczynających edukację w naszym przedszkolu w  grupach najmłodszych 3 i 4 letnich (Grupa „Słoneczka’, „Sówki” i „Biedronki”)

Listy dzieci będą wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkola.

  •  Spotkania z Rodzicami dzieci kontynuujących edukację w naszym przedszkolu, odbędą się w pierwszych dniach września. Terminy spotkań wraz z ważnymi informacjami, dotyczącymi rozpoczęcia roku szkolnego zostaną zamieszczone na stronie.
  • Na stronie internetowej przedszkola zostaną zamieszczone procedury oraz dokumenty do zapoznania.

Poniżej załączam kilka wskazówek dla rodziców.

Co przygotować dla dziecka?

1. Podpisany worek z ubraniami na zmianę.
2. Wygodne kapcie (wsuwane lub na rzepy).

Wskazówka:
przygotowując ubrania do przedszkola należy pamiętać o tym, aby były wygodne i dziecko samo mogło je założyć, czy zdjąć (spodnie, spódnice na gumce, buty bezpieczne – łatwe do założenia, najlepiej zapinane na rzepy, rękawiczki z jednym palcem, itp.).
Bardzo ważne jest nakrycie głowy (o każdej porze roku, a szczególnie latem).
Nie przynosimy do przedszkola biżuterii, kosmetyków!
Ubrania na zmianę: bielizna, bluzka, rajstopki, spodnie, koszulki, skarpetki zostawiamy
w podpisanym worku.

Ważne:
wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

Drodzy Rodzice 3 latków!

Pójście dziecka do przedszkola to nowa sytuacja dla całej rodziny. Nowi koledzy, nowi opiekunowie, nowe miejsce, nowe zabawy, obowiązki i zasady, a także nowe smaki
i jedzenie – to wszystko może okazać się dla dziecka trudne.

Jak ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu?

  • Korzystanie z toalety

Większość trzylatków nie siusia już w pieluchy, jednak wpadki zdarzają się wszystkim przedszkolakom. Dlatego warto pomóc dziecku być samodzielnym w toalecie, uczyć wycierania pupy, spuszczania wody i dokładnego mycia rąk.

  • Rozstanie z mamą i tata

Trzyletnie dziecko wie już, że rozstanie z rodzicami to nie koniec świata, bo po kilku godzinach znów można się do nich przytulić. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na początku września i tak może płakać. To minie. Nauczycielki wiedzą, jak postępować w takich sytuacjach.

  •  Samodzielne jedzenie

Trzylatek powinien już jako tako radzić sobie z widelcem, łyżką i kubkiem. Nie należy już karmić maluszka, ani denerwować się gdy ubrudzi się podczas jedzenia. Dzięki temu będzie miał dużo okazji do ćwiczeń.

  • Przedszkole to fajne miejsce

Przedszkole to ciekawe miejsce, w którym można poznać rówieśników i nauczyć się wielu nowych rzeczy i gdzie nie ma mowy o nudzie.

Ważne jest, aby dużo z dzieckiem rozmawiać. Pytać, jak było w przedszkolu, co dziecko robiło, co mu się podobało, a co nie. Wtedy można na bieżąco rozwiązywać z nim problemy, które się pojawią. Nigdy nie można lekceważyć dziecięcych problemów, a tym bardziej nie śmiać się z nich! Nam mogą wydawać się błahe, w świecie małego dziecka mogą okazać się olbrzymie i przytłaczające.

  • Samodzielne ubieranie

Trzylatek powinien już wiedzieć, że skarpetki zakłada się na nóżki, a rękawiczki na ręce,
a nie odwrotnie, co nie oznacza, że jest w stanie sam ubrać się od stóp do głów.