MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca.
Jest to ważny dzień dla wszystkich roztańczonych, którzy tak jak my

kochają taniec i nie mogą bez niego żyć

Taniec w przedszkolu jest nieodłącznym elementem każdego dnia.  Dla dzieci w wieku przedszkolnym taniec jest formą aktywności przejawiającą się w określonej formie ruchowej, sposobem przeżywania i przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyrażania siebie. Ćwiczenia ruchowo-taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych jak spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi, szybką reakcję, koordynację wzrokowo-ruchową,
orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni.
Aktywność ruchowa pomaga również rozładować niespożyte zasoby energii.

Dzisiaj gościliśmy młodych tancerzy Hanię Bober i Jakuba Wolskiego posiadających klasę B w tańcach latynoamerykańskich i klasę C w tańcach standardowych , którzy zaprezentowali nam piękne tańce fokstrot, tango, jive, rumba i cza-cza.
Wszystkim bardzo podobał się pokaz.
Serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów.