Muchomorki

 Konsultacje dla rodziców w każdy wtorek od 7.00 do 8.00 zapraszam serdecznie.

Korzystamy z pięknej pogody i naszego ogrodu sensorycznego.

Zajęcia sportowe Lechia 06 w naszym ogrodzie.

Odwiedziliśmy Bibliotekę nr 7 w Mysłowicach aby pożegnać się z Guciem dzięki któremu poznaliśmy jak sobie radzić z emocjami oraz jak je nazywać. Ostatnie nasze zajęcia były o miłości.

Wycieczka do Szkoły Policyjnej w Katowicach na dni otwarte. Muchomorki wraz z 🦋 i 🐅 miały możliwość poznania pracy policji, przywitania się z Sznupkiem, zobaczenia pokazu oddziału konnego i szkolenia psa policyjnego.

Urodzinki. Wszystkiego najlepszego Haniu!!!!!! Spełnienia marzeń i prawdziwych przyjaciół.

Dzień Dziecka to szczególny dzień w naszym przedszkolu, wszystkim dzieciakom życzę pięknego dzieciństwa i spełnienia marzeń.

Dzień Mamy i Taty w naszej grupie. Kochanym rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i satysfakcji w życiu.

Wycieczka do Chlebowej Chaty Górki Małe koło Brennej to był dzień pełen wrażeń. Zwiedziliśmy starą chatę, piekliśmy podpłomyki, odwiedziliśmy kozy, króliki, barany. Poznaliśmy dawne sprzęty gospodarstwa domowego i roli.

Zajęcia otwarte w naszej grupie czyli magia przyrody- cykl rozwojowy motyla.

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodziliśmy w naszym przedszkolu, dzieci poznały podstawowe tańce towarzyskie.

Małe, duże, kolorowe i wszystkie pachnące. Sądzimy kwiaty upiększając nasze przedszkole. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie.

Światowy Dzień Ziemi w naszej grupie. Dbamy, szanujemy i segregujemy.

Wtorkowe zajęcia pokazowe udzielania pierwszej pomocy dzięki ratownictwu medycznemu Szpitala nr 2 w Mysłowicach. Muchomorki przypomniały sobie nr alarmowe, dowiedziały się jak wygląda pozycja bezpieczna, którą ćwiczyły pod okiem naszych dzisiejszych gości. Dzieci dowiedziały się również jakie informacje powinny przekazać dzwoniąc pod nr alarmowy oraz jak wykonać masaż serca.

Zajęcia w Bibliotece nr 7 w Mysłowicach. Dziś odwiedziliśmy Gucia i uczestniczyliśmy w zajęciach o emocjach. Poznaliśmy nudę oraz jak sobie z nią poradzić. Czy nuda jest potrzebna???

Nasza hodowla fasoli. Poznajemy części roślin.

Korzystamy z pięknej pogody i nowego placu zabaw. Było bardzo wesoło.

Światowy dzień zdrowia.

Teatrzyk w naszym przedszkolu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej grupie. Dzieci wysłuchały opowiadania o Jasiu i niebieskim motylu, zrozumiały, że nie każdy jest taki sam. Natomiast każdy  nas jeśli tylko chce może zostać niebieskim motylem.

Nasze zające.

Śniadanie wielkanocne w naszej grupie było uroczyste i wesołe, “stukneliśmy” się jajeczkiem złożyliśmy sobie życzenia. Wesołych , spokojnych i rodzinnych świąt Wielkanocnych !!!  Po śniadanku było również słodkie co nie co.

Zajęcia świąteczne w Muchomorkach. Dziękuje za wspólną zabawę i wesołe popołudnie.

Urodzinki Olafka. Dużo zdrówka, pomyślności, szczęścia i radości w dniu urodzin i nie tylko życzą Muchomorki.

Równocześnie witając wiosnę obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Rozumiem, wspieram, szanuję.

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…… nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień.

Serdecznie zapraszam na zajęcia świąteczne rodziców i dzieci w dniu 21.03.2024r o godz.16.30.

W środę odwiedziliśmy Bibliotekę nr 7 w Mysłowicach gdzie odbyły się cykliczne zajęcia o emocjach. Dziś rozmawialiśmy o strachu, czego się boimy oraz jak “oswoić” nasze strachy.

Nasza grupa pamięta również o osobach chorych przebywających w hospicjum Cordis. Życzymy aby te święta pomimo wszystkim przeciwnością losu były radosne.

Muchomorki pamiętają o osobach samotnych w święta. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią, że poczują się mniej samotni.

Życzymy wszystkim Panią tym małym i dużym wyjątkowego Dnia Kobiet.

Chłopcy nam pozazdrościli.

 Pani Bajka odwiedziła naszą grupę i opowiedziała bajkę o żywej wodzie. Zapraszamy ponownie.

Korzystamy z pięknej pogody i słoneczka.

Dzień Dinozaura w Muchomorkach. Wodne, lądowe i te na niebie, małe, duże i średnie, mięsożerne i roślinożerne, niesamowite dinozaury uwielbiane przez każdego przedszkolaka !!!!!

“Brzechwolandia” w MOKu. W poniedziałek odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury w Mysłowicach gdzie byliśmy gośćmi Narodowego Teatru Edukacji. Było kolorowo  i żywiołowo.

Odwiedziny w Bibliotece nr 7. Uczestniczymy dziś wraz        z Guciem w zajęciach o emocjach, odwiedzamy  krainę radości i smutki. Rozpoznajemy emocje, poznajemy jak poradzić sobie z smutkiem.

Walentynki w naszej grupie były słodkie i radosne. Muchomorki wiedzą, że uczucia okazujemy nie tylko od święta ale na co dzień.

Urodzinki Zuzanki. Zuziu życzymy Ci samych radosnych dni, dużo uśmiechu na twarzy i wspaniałych przygód.

Dzień Babci i Dziadka wyjątkowe święto w naszym przedszkolu.Babciu

Teatrzyk o szczęściu w naszym przedszkolu. Muchomorki wiedzą, że prawdziwym szczęściem jest miłość i przyjaciele a nie otaczające nas rzeczy.

Wyczekany dzień w końcu nadszedł bal karnawałowy!!! Dzieci tańczyły , śpiewały, uczestniczyły w zabawach nie zabrakło również waty i popcornu.

Urodzinki Agatki. Wszystkiego najlepszego dla Agatki dużo zdrówka, szczęścia i wspaniałych przyjaciół.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2024 ŻYCZĄ MUCHOMORKI

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!

KALENDARZ Adwentowy nasze oczekiwanie do świąt. Aby umilić dzieciom oczekiwanie do świąt Bożego Narodzenia stworzyłam kalendarz adwentowy z zadaniami na każdy dzień. Nasza grupa wykonywała wszystkie zadania sumiennie a także zachęciła całe przedszkole do wspólnej zabawy.

Wigilijny obiad. Muchomorki, Sówki oraz Żabki wspólnie świętowały wigilię w naszym przedszkolu. Dyrektor i wicedyrektor złożyli przedszkolakom życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem oraz zjedliśmy obiad wigilijny.

Wszystkiego najlepszego Miłoszku !!!! Spełnienia marzeń.

Sto lat Patrycja !!!!! Dużo zdrówka, pomyślności oraz dobrych przyjaciół.

Wyjście do MOK Mysłowice na przedstawienie teatralne w wykonaniu Szkoły Sportowej pt.”Nowe szaty cesarza”. Muchomorki świetnie się bawiły, poznały baśń w nowej odsłonie, spotkały się z Mikołajem oraz misiem Teddym.

Urodzinki Emilki sto lat dla solenizantki !!!!!! Emilko niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia.

Tydzień regionalny w naszym przedszkolu poznaliśmy stroje śląskie, potrawy, niektóre słowa naszej gwary oraz popularne tańce. Mieliśmy także możliwość zjedzenia typowego śląskiego obiadu.

.

Hooooł , hoooł, hoołł dziś wyjątkowy dzień Mikołajki!!!!! Cały rok czekamy na Ciebie Mikołaju  byliśmy grzeczni. Dziękujemy za odwiedziny, wspólną zabawę i upominki.

Andrzejki w Muchomorkach . Czary mary, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary. Dziękuję rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę.

Zapraszam serdecznie na popołudniowe zajęcia Andrzejkowe wróżby i zabawy w środę 29.11 2023r. o godz. 16.30

Dzień pluszowego misia w naszej grupie obchodziliśmy wyjątkowo. Były zajęcia matematyczne, malowanie i wycinanie, słodki prezencik i odwiedziny specjalnego gościa. Poznaliśmy także historie powstania pluszowego misia.

Dzień kredki. Kredka potrafi narysować wszystko powiedziały moje Muchomorki i mają oczywiście rację. Kredka narysuje także nasze marzenia, uczucia i emocje.

W ramach akcji ” Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy hymn naszego kraju i obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Co

Odwiedziny w Bibliotece nr 7 i kolejne zajęcia o emocjach. Złości się każdy i mały i duży. Muchomorki poznały metody radzenia sobie ze złością i gniewem.

Dzień zdrowego śniadania w naszej grupie. Dziś Muchomorki same przygotowały sobie zdrowe śniadanie, które ze smakiem zjadły.

Program prozdrowotny Zdrowe dzieci w naszym przedszkolu. Przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia oraz znaczenie ruchu i właściwego odżywiania dla naszego zdrowia.

Urodziny Oliwierka.Wszystko, co piękne i wymarzone niech w Twym życiu będzie spełnione. Niech życie słodko płynie,a wszystko, co złe niech szybko minie!

Dzień postaci z bajek w naszej grupie.

Odwiedzamy cmentarz, groby żołnierzy, palimy znicze i modlimy się pod krzyżem.

Teatrzyk z przedstawieniem pt. “Zielony Kapturek” zawitał dziś do nas. Czemu zielony był nasz Kapturek? Ponieważ bardzo troszczył się o ekologię.

Kiermasz babeczek zapraszamy !!!!

Urodziny Ksawerka w naszej grupie. Ksawery bądź zawsze uśmiechnięty i radosny. Życzymy niezapomnianych przygód i prawdziwych przyjaciół.

Po owocowym tygodniu nastał tydzień warzywny. Muchomorki utrwaliły nazwy podstawowych warzyw, poznały nowe warzywa oraz potrawy jakie z nich możemy wykonać. Wykonały sałatkę warzywną, którą z chęcią zjadły. Poczęstowały swoim wyrobem  pracowników przedszkola i naszą Panią Dyrektor.

Światowy Dzień Mycia Rąk w Muchomorkach. Dzieci przypomniały sobie, kiedy należy myć ręce i w jaki sposób to robić aby były czyste.

Huuuuuurrrrrrrra, Huraaaa wycieczka! Każdy muchomorek w świetnym dziś humorze na wycieczkę jedzie i to autobusem. Muchomorki w Go kinie Mysłowice.

Owocowy tydzień w naszej grupie. W tym tygodniu poznawaliśmy owoce, porównywaliśmy kolory, kształty        i wielkości owoców. Przeliczaliśmy owoce, głoskowaliśmy ich nazwy oraz wykonaliśmy sok z jabłuszek i marchwi.

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu świętowaliśmy wspólnie z wszystkimi grupami. Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek i piękne życzenia.

Muchomorki uczestniczyły w zajęciach pokazowych z energii odnawialnych.

Dzień uśmiechu w naszej grupie. Uśmiech odmienia twarz, zmienia dzień dodaje energii. Uśmiechnięte Muchomorki przesyłają pozytywną energię.

Zajęcia z cheerledingu spodobały się nie tylko dziewczynką, pompony w ćwiczymy.


Sprzątamy dla Polski. Muchomorki bardzo zaangażowały się w akcję sprzątania naszego kraju.

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy Bibliotekę nr 7 i uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących emocji. Poznaliśmy Gucia, bohatera dzisiejszego dnia. Gucio będzie uczestniczył w kolejnych zajęciach ale o tym niebawem.

Dzień chłopaka w “Muchomorkach”. Dziewczynki przygotowały medale dla chłopców, mieliśmy zabawy taneczne, słodki poczęstunek oraz foto budkę. Wszystkiego najlepszego dla super chłopaków!!!!!!

Drużyna kangura w naszym przedszkolu. Dzieci skorzystały z zajęć ruchowych w niecodziennej oprawie. Każdy “Muchomorek” z uśmiechem na twarzy wykonywał ćwiczenia świetnie się bawiąc.

Próbna ewakuacja w naszym przedszkolu. “Muchomorki” sprawnie i z zachowaniem pełnego spokoju opuściły mury przedszkola po usłyszeniu alarmu przeciwpożarowego. Dzieci w tym dniu dowiedziały się jak należy zachować się podczas niebezpieczeństwa jakim jest pożar.

Wspominamy wakacje !!!!!!

     !!!!!!Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu !!!!!!   Zgodnie z kalendarzem świętujemy kolejne święto. Nasza grupa uczestniczyła w wesołym przemarszu po okolicy przedszkola.

!!!!!!!!! Dzień przedszkolaka !!!!!!!

Uwaga, uwaga dziś bardzo ważne święto Dzień Przedszkolaka. Dla wszystkich moich “Muchomorków” wszystkiego najlepszego, dużo radości, uśmiechu i dobrej zabawy.

Dzień kropki w naszej grupie. Dzieci poznały historię dnia kropki, obejrzały bajkę edukacyjną dotyczącą tego święta, poszukiwały kropek w naszej sali a także wykonały jesienną sówkę w kropki.

Narodowe czytanie w naszym przedszkolu. Muchomorki wysłuchały pieśni staropolskiej oraz wysłuchały fragment powieści ” Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Poznajemy zero !!!  Czy małe czy duże nie ma znaczenia potrafimy narysować każde na brzuchu, kartce czy plecach. A nawet potrafimy je stworzyć z naszych ciał.

Żegnamy wakacje i witamy przedszkole piosenką. Życzę Wam kochani aby nowy rok szkolny był udany a przedszkolne znajomości się rozwijały.

Już są, już są, już są!!!!!!!! Nowe klocki i stoliki do naszej sali. Cieszymy się bardzo i testujemy odrazu.

Kodeks przedszkolaka. Omówiony i nawet podpisany wprawdzie odbiliśmy tylko paluszek ale podpisujemy się pod nim obiema rękami.

ROK SZKOLNY 2023/2024

Witam rodziców i moje kochane Muchomorki w nowym roku szkolnym. Nasza sala w jesiennej odsłonie czeka na Was dzieciaki.

Konsultacje w czerwcu. Zapraszam w każdy poniedziałek od 14.30 do 15.30.

Wycieczka do Warowni Rycerzy Pszczyńskich.             Muchomorki i Motylki odwiedziły Warownie w Pszczynie miejsce niezwykłe, poznały znaczenie warowni w dawnych czasach. Dzieci wypiekały swoje własne bułeczki, poznały króla i królewnę oraz zostały mianowane na rycerza lub księżniczkę. Był to niezapomniany dzień i nasza pierwsza daleka wycieczka.                                                                             

Konsultacje w maju

5.05.2023r. od godz.7.00-8.00.                                          12.05.2023r.od godz. 14.30-15.30                                    17.05.2023r.od godz. 14.30-15.30.                                   24.05.2023rod godz. 14.30-15.30

Konsultacje w kwietniu.                                                      5.04.2023r. od 14.30-15.30.                                               14.04.2023r. od 7.00-8.00.                                                 19.04.2023r. od 14.30- 15.30.                                           24.04.2023r.od 14.30-15.30.

Zajęcia wiosenne w bibliotece nr 11 w Mysłowicach.

Nasze wielkanocne stroiki. Wesołych świąt!!!

Urodzinki Olafa. Wszystkiego dobrego dla solenizanta, dużo zdrowia, obyś kolejne urodzinki świętował razem z nami.

Wielkanocny kiermasz nasze szarlotkowe zajączki.

Sadzimy jabłonki w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Poszukujemy wiosny.

Powitanie wiosny. Muchomorki wraz z Motylkami poprowadziły uroczyste powitanie wiosny i pożegnanie zimy.

Konsultacje w marcu.                                                          1.03.2023r. od 14.30-15.30.                                               8.03.2023 od 7.00-8.00.                                                     15.03.2023r. od 14.30-15.30                                             22.03.2023r. od 7.00-8.00                                      27.03.2023r. od 14.30-15.30.

Odwiedziny pana zegarmistrza. Dzieci poznały różne rodzaje zegarów ich budowę w uproszczeniu oraz przeznaczenie. Dziękujemy serdecznie za ciekawe zajęcia.

Zajęcia otwarte w naszej grupie. Dzieci poznały następstwo dnia i nocy. Przypomniały sobie strony ciała, utrwaliły figury geometryczne oraz wykonały rakietę i eksperyment kosmos przy pomocy rodziców. Dziękujemy za odwiedziny.

Odwiedziny w Bibliotece nr 7. Muchomorki po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę, poznały różnego rodzaju książki, uczestniczyły w zabawach oraz narysowały swoją ulubioną postać.

Urodziny Tymona. Tymeczku życzymy Ci ogromnego tortu, prawdziwych przyjaciół i niezapomnianych chwil.

Urodzinki Maryny i Mykoli. Życzymy Wam spełnienia marzeń i samych szczęśliwych chwil.

Dzień dinozaura w naszej grupie.

Konsultacje w lutym                                         1.02.2023r. od godz. 14.30 do godz. 15.30   6.02.2023r. od godz. 7.00 do godz. 8.00      15.02.2023r. od godz. 14.30 do godz. 15.30 22.02.2023r. od godz. 14.30 do godz. 15.30

Tłusty czwartek świętowaliśmy z dużym zaangażowaniem. Wykonaliśmy babeczki na które z niecierpliwością czekaliśmy aż się upieką, jedliśmy pączki oraz faworki. Dzieci wykonały także prace plastyczną malowały pączki i przyozdabiały posypką.

Walentynki w naszej grupie. W tym dniu rozmawialiśmy o miłości i przyjaźni wykonaliśmy walentynki dla rodziców,  rodzeństwa a także sami je otrzymaliśmy.

Konsultacje w styczniu

5.01.2023r od godz. 14.30-15.30.                                     09.01.2023r. od godz.14.30-15.30.                                  20.01.2023r. od godz.14.30-15.30.                                   27.01.2023r. od godz. 14.30-15.30.

Dzień Babci i Dziadka w Muchomorkach. W naszej grupie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta dnia Babci i Dziadka, solenizanci przybyli do nas wysłuchać wierszy, piosenek podziwiać taniec i instrumentację.

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu!!!!! To był szalony i kolorowy dzień. Muchomorki przebrane w ulubione stroje tańczyły i uczestniczyły w zabawach. Dzieci chwaliły się swoimi strojami i pozowały do zdjęć. Byli wśród nas: Harry Potter, tygrys, policjant, pirat, kilku Spidermenów, pszczółka, Bella, Elza i wiele innych.

Urodzinki Agatki. Agatko życzymy Ci dużo uśmiechu i przygód, przepysznego tortu i spełnienia marzeń.

Konsultacje w grudniu

5.12.2022r. od godz. 7.00-8.00.                                         12.12.2022r od godz.14.30 -15.30.                                  19.12.2022r. od godz.14.30-15.30.

Urodzinki naszej Patrycji. Solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i prawdziwych przyjaciół.

Spotkanie zimowo-świąteczne w naszej grupie. Dziękujemy rodzicom za przybycie, wspólną zabawę, pomoc w zrobieniu ciasteczek oraz przyniesienie przepysznych smakołyków.

Pracowity grudzień w Muchomorkach. Dzieci przyozdobiły choinkę w światełka i bombki. Muchomorki powitały zimę pracą grupową pt.: ” Zimowe drzewo” . Dzieci z wielką starannością wykonały kartki świąteczne dla hospicjum Cordis, Domu Pomocy Społecznej oraz Szpitala nr 1 w Mysłowicach. Równie pieczołowicie nasza grupa pracowała w kartach pracy. W grudniu również Muchomorki odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury w Mysłowicach dzięki zaproszeniu przez Szkołę Sportową na teatrzyk pt.:”Czerwony Kapturek”.

MIKOŁAJ doskonale przez wszystkich znany i tak długo wyczekiwany odwiedził dziś nasze przedszkole. Muchomorki śpiewały piosenki, rozmawiały z Mikołajem, odwiedziły jego sanie oraz otrzymały upominki. Mikołaju chcielibyśmy, żebyś odwiedzał nas częściej .

Dzień Górnika i tydzień regionalizmu. Muchomorki dowiedziały się w jakim regionie mieszkają z jakich potraw słynie nasz region, poznały kilka słów w gwarze śląskiej. Poznały również zabytki naszego regionu oraz naszego miasta. Nauczyły się również kozierajki oraz poznały trudy pracy górnika.

Dzień Pluszowego Misia. Miś przyjaciel przedszkolaka!!!! Muchomorki przedstawiły swoje misie opisały ich wygląd zewnętrzny, porównywały wielkość, karmiły swojego misia oraz z nim tańczyły. Wykonaliśmy również prace grupową.

Roboty w przedszkolu. Pieski roboty zagościły również w naszej grupie.

Urodziny Majeczki . 100 lat dla solenizantki!

Konsultacje w listopadzie

2.11.2022r. od godz.14.30 -15.30.                                     7.11.2022r. od godz.14.30-15.30.                                     14.11.2022r. od godz.7.00-8.00.                                      22.11.2022r. od godz. 14.30-15.30.                                  28.11.2022r. od godz. 14.30-15.30

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w teatrzyku pt: “Jesienne porządki”.

Muchomorki przystąpiły do akcji “Szkoła do Hymnu 2022r.” O godzinie 11.11 elegancko ubrani, odśpiewaliśmy uroczyście Mazurek Dąbrowskiego.

Dzień postaci z bajek obchodziliśmy w naszej grupie w poniedziałek, przebrani za ulubione postaci oraz w dobrych nastrojach uczestniczyliśmy w teatrzyku kanishibal, pokazie mody oraz zabawach z chustą animacyjną.

Urodziny Oliwierka!!!!! Muchomorki  życzą solenizantowi wszystkiego najlepszego, ogromu prezentów, pysznego tortu i udanej zabawy urodzinowej. Dziękują solenizantowi za prezenty. Wszystkiego dobrego Olisiu.

Wszystkich Świętych w naszej grupie. Muchomorki w ramach akcji “Szkoła pamięta” odwiedziły pobliski cmentarz, złożyły mini wiązanki oraz zapaliły znicze pod krzyżem oraz na grobach poległych żołnierzy.

Dzień dyni w przedszkolu świętowały wszystkie grupy. Muchomorki dowiedziały się, że dynia jest warzywem, z którego można przygotować wiele potraw. Nauczyły się klasyfikować dynie ze względu na kolor, wielkość oraz porównywały która dynia jest większa, która mniejsza. Zorganizowane zostały zabawy drużynowe polegające na slalomie z dynią, przeskakiwaniu dyni itp, oraz mini dyskoteka. Dzieci aktywnie słuchały  muzyki wg Batti Strauss, bawiliśmy się w pajączka oraz duszki. Nie zabrakło również odwiedzin czarownicy ( naszej pani dyrektor). Dzięki panią kucharką dzieci zjadły zupę dyniową. Popołudniu dzieci ozdobiły dynie wg własnego pomysłu oraz zjadły ciasteczka przedstawiające dynię.

Zabawy sensoryczne w przedszkolu. Bardzo często pracujemy z piaskiem kinetycznym, ciastokulkami i ciastoliną, pierwszy raz bawiliśmy się masą nienewtonowską. Dzieciom bardzo spodobała się nowa konsystencja. To był nasz pierwszy raz ale na pewno nie ostatni!!!

Konsultacje w październiku

5.10. 2022r. od godz. 7.00-8.00                             10.10.2022r. od godz. 14.30-15.30             17.10.2022r od godz. 14.30-15.30.                                   24.10.2022r. od godz. 7.00-8.00

Dzień Ratownictwa Medycznego. Muchomorki odwiedziły ratowników medycznych stacjonujących na terenie szpitala nr 1 w naszym mieście. Wręczyły podziękowania, zobaczyły jak wygląda karetka w środku. Ratownicy opowiedzieli o wyposażeniu karetki oraz swojej pracy. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą karetki oraz na krzesełku służącym do przenoszenia chorych.

               Pierwsza pomoc w przedszkolu. Dziś Muchomorki nauczyły się jak udzielić pierwszej pomocy, sprawdzić oddech oraz wykonać masaż serca.             

Dzień uśmiechu u Muchomorków. Życzymy wszystkim ludziom i dużym i małym dużo uśmiechu codzienne.

ALPAKI w przedszkolu. Początek października przyniósł nam niezapomnianą niespodziankę, odziedziły nas alpaki. Poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt oraz jak należy się nimi opiekować.

Muchomorki dziękują bardzo rodzicom za zabawki o nowe ręczniczki do łazienki. Dzięki Wam jest u nas coraz piękniej.

URODZINKI MICHASIA naszego kolejnego wrześniowego solenizanta odbyły się w wesołej atmosferze. Dzieci zaśpiewały sto lat, Michał poczęstował wszystkie dzieci cukierkami oraz wybrał swojego urodzinowego balona.

 DZIEŃ CHŁOPAKA. Z okazji Dnia Chłopaka Muchomorki uczestniczyły w mini warsztatach plastycznych oraz dyskotece. Dzieci tańczyły w parach z balonem na różne sposoby oraz według własnego pomysłu, bawiły się chustą animacyjną i piłeczkami. Muchomorki malowały palcami,  rękami a niektórzy nawet rękawami farbą po folii. Dzięki zaangażowaniu rodziców chłopcy otrzymali prezenty, dziewczyny upominki. Wszystkie dzieci dostały słodkie babeczki i zestaw naklejek.

EWAKUACJA w przedszkolu. Muchomorki uczestniczyły w próbnej ewakuacji przedszkola przy udziale Straży Pożarnej w Mysłowicach. Dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku pożaru z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA świętowaliśmy dziś w naszym przedszkolu. Był to dzień pełen atrakcji !!!!! Odwiedził nas pan Prezydent Dariusz Wójtowicz oraz Myszka Mickey i Minnie z Fundacji Bajtel. Muchomorki tańczyły, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz słodkim poczęstunku.

W piątek świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu dzieci poznały potrawy wykonane z ziemniaka oraz kosztowały pieczonych ziemniaków. Muchomorki uczestniczyły w zawodach drużynowych oraz odbijały pieczątki za pomocą ziemniaków.

Konsultacje dla rodziców odbędą się 20.09.2022r   od 12.30 do 13.30.

Dziękuję bardzo rodzicom moich Muchomorków za przyniesione artykuły plastyczne, zabawki, książeczki, puzzle i gry !!!

Zabawa i nauka czyli co robiliśmy w ostatnim czasie. Muchomorki poznały zasady bezpieczeństwa w sali i ogrodzie przedszkolnym, utrwaliły części ciała, kolory oraz przeliczanie elementów. Bawiliśmy się m.in. pianko- kulkami, ciastoliną i piaskiem kinetycznym.

Ballady i Romanse Adama Mickiewicza w naszym przedszkolu.

Muchomorki zostały zaproszone na Narodowe czytanie w wykonaniu poetki i malarki Wiesławy Bartoszko, Zastępcy prezydenta Miasta Mysłowice pana Mateusza Targosia oraz Dyrekcji naszego przedszkola.

Wrześniowi solenizanci

W naszej sali obchodziliśmy już pierwsze urodzinki. Kacperkowi i Mikołajowi życzymy wszystkiego najlepszego, wspaniałych przyjaciół i niezapomnianych przygód.

Pierwsze dni w przedszkolu……..

Minęły nam na poznawaniu naszej sali oraz nowych kolegów i koleżanek. Poznaliśmy ich imiona, zasady panujące w sali oraz Muchomorki wybrały znaczki, które towarzyszyć im będą w sali, szatni i łazience.