Muchomorki

„Muchomorki”

to średniaki bardzo grzeczne przedszkolaki.
Do przedszkola chodzą żwawo,
wiedzą gdzie jest lewo, a gdzie prawo.

Magiczne słowa znają, owoce już rozpoznają. To nie wszystko, pewnie wiecie
oni wiedzą jak zachować się na drodze,           światła i kolory znają.

No a jakby tego było mało,                              chęci do nauki i zabawy mają.                    Przed nimi kolejne przygody już czekają!!!!!!

ZAGLĄDAJCIE DO NAS ŚMIAŁO

Dzień Babci i Dziadka w  „Muchomorkach”.

W lutym nastąpiło szczególne wydarzenie nasze przedszkole odwiedzili nasi dziadkowie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości występ, prezenty a także postanowiliśmy razem wykonać prace plastyczne. Uściskom i buziakom nie było końca.

W miesiącu Styczniu na popołudniowych zajęciach „z mamą łatwiej” nasze przedszkole odwiedzili rodzice i rodzeństwo muchomorków. Bawiliśmy się w bałwankowe zabawy oraz wykonaliśmy pracę plastyczną z bałwankiem w roli głównej.

W Styczniu w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wspólnym uśmiechom    i tańcom nie było końca. Na balu zagościły: myszki, żółwie, księżniczki, policjanci, spidermani i wiele, wiele innych. Na zakończenie balu odbył się poczęstunek w naszej sali.

W grudniu bardzo dużo się u Nas działo, obchodziliśmy Dzień Górnika. Pisaliśmy listy do Mikołaja, poznawaliśmy tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Uczestniczyliśmy          w wspólnej zabawie z motocyklowymi mikołajami, otrzymaliśmy dużo prezentów.            W grudniu także odliczaliśmy dni do świat za pomocą naszego grupowego kalendarza adwentowego.

Muchomorki powolutku przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, w tym celu przygotowały kartki świąteczne z życzeniami dla Zakładu Opieki Długoterminowej EPIONE w Katowicach oraz Domu Pomocy Społecznej w Mysłowicach- Brzezince.
To dopiero początek naszych przygotowań przed świątecznych.

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię jego święta. Muchomorki przyniosły swoje ukochane misie o których chętnie opowiedziały. Wspólnie pobawiliśmy się w zabawę  ” Stary Niedźwiedź mocno śpi „, ćwiczyliśmy gimnastykę buzi i języka w zabawi ” Domek Misia” oraz malowaliśmy paluszkami misia.

W ostatnim czasie obchodziliśmy urodzinki: Arturka, Bartusia oraz Dominika
i Marcelka. Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń oraz wymarzonych prezentów!!!!!!!!

Muchomorki odwiedziły Cmentarz Parafialny w Mysłowicach z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, zapaliliśmy znicze pod krzyżem oraz na grobach żołnierzy. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na krótki spacer.

Pod koniec października odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę nr 7
w Mysłowicach, gdzie dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o zwierzętach, dowiedzieliśmy się jak dbać o naszych podopiecznych oraz wykonaliśmy pracę plastyczną.

W dniu 14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej najpierw oglądaliśmy występ dzieci z grupy ” Florki” później częstowaliśmy się słodkościami przyniesionymi przez rodziców, dziękujemy rodzicom za smakołyki.

W październiku w naszym przedszkolu została przeprowadzona, próbna ewakuacja. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w przypadku pożaru, właściwe zachowania, numery ratunkowe oraz odwiedzili nas strażacy
z Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Mysłowicach.

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.
Rozmawialiśmy o emocjach, wiemy, że nie ma dobrych i złych. Wszystkie są potrzebne tylko trzeba nauczyć się je kontrolować.
Temat emocji ” radzenia sobie z nimi w grupie”( kiedy tak dużo się dzieje, ponieważ jest nas dużo), będzie często nam towarzyszył. Zapraszamy do naszej galerii.

W naszej grupie obchodzimy urodzinki, wszystkie ” Muchomorki ” mają wtedy uśmiechnięte minki, życzeniom i buziakom nie ma końca, ponieważ to ważne wydarzenie dla każdego brzdąca. Zapraszamy do naszej galerii.

We wrześniu odwiedzili nas panowie z Czerwonego Kangurka, którzy przeprowadzili
w naszej grupie zajęcia ruchowe. Każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie, a kiedy można zamienić się w zwierzątka to dodatkowo nie tylko gimnastyka ale także wspaniała zabawa. Zapraszamy do naszej galerii.

W ubiegłym miesiącu  także przypomnieliśmy sobie magiczne słowa, uczyliśmy się jak bezpiecznie zachować się na drodze, w sali przedszkolnej oraz w ogrodzie, często się zgłaszaliśmy, ponieważ znamy odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Muchomorki w miesiącu wrześniu zapoznały się z nową salą a także z kolegami i koleżankami. Podpisały odbijając swoją rączkę bardzo ważny dokument kontrakt naszej grupy, który będzie codziennie nam towarzyszył a w razie potrzeby, będzie
” zapominalskim ” przypominany. Na początku roku dostaliśmy także instrumenty muzyczne, które będą pomagały nam w pracy i w zabawie.