Sówki

Dzień konsultacji z Panią Sylwią jest co wtorek od 8-9 rano. Pani Iwonka ma dzień konsultacji w środę od 7-8 rano. Zapraszamy!

Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku pierwszy dzień wiosny witaliśmy w Muzeum Pożarnictwa na Słupnej. Zrobiliśmy z tej okazji wspaniałe Marzanny które spaliliśmy i pożegnaliśmy Zimę!

Prosimy aby w dniu 22.03.2023 (środa) ubrać dzieci na zielono.

Zapraszamy na zebranie półroczne 29.03.2023r. O godzinie 16:00 do sali Sówek ☺

Wulkany!

Dziś poznaliśmy jak powstaje wybuch wulkanu. Dzięki doświadczeniu z wodą, sodą i octem mogliśmy zobaczyć erupcję ☺

 

Dzień Pizzy!

Sówki zrobiły własną pizzę z okazji Światowego Dnia Pizzy 🍕

Wyszło pysznie!

Drodzy rodzice!

Są do odbioru kalendarze. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do nas ☺

Terminarz:

21.12.2022 (środa) Wigilia Grupowa – prosimy ubrać dzieci odświętnie.

10.01.2023 (wtorek) – Bal Karnawałowy

12.01.2023 (czwartek) – Dzień Babci i Dziadka

Kochani Rodzice!

Bardzo Wam dziękujemy za obecność na spotkaniu opłatkowym. Bardzo się cieszymy że było nas tak dużo I mogliśmy spędzić miło popołudnie. Dziękujemy za prezenty, są wspaniałe 😍 Życzymy Wszystkim Wesołych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

Uwaga Rodzice !!!

Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje zaświadczenie, że dziecko spełnia obowiązek szkolny. Prosimy o sms lub przekazanie nam takiej informacji.

Wirusoochrona

 

 

W piątek 9 grudnia wychodzimy na spektakl do MOKu prosimy o ubiór odpowiedni do pogody. Obiad w tym dniu ok godz. 12.30

Tydzień regionalny

Było o gwarze, było o kuchni, było o regionie a na koniec wizyta górnika i pyszny obiad. Kluski, rolada I modro kapusta ☺

Dzień niepodległości

Dzień postaci z bajek. 

Dziś gościliśmy w Bibliotece nr 7 w Mysłowicach na zajęciach bajkowych! Poznawalismy różne postacie z bajek poprzez różne gry i zabawy.

Tydzień warzywno owocowy! 

W bieżącym tygodniu uczymy się o wartościach warzyw i owoców. Dziś dzieci same zrobiły zdrowy sok przy pomocy sokowirówki. Pyyycha!

Dzień Dyni

KINO SFERYCZNE!

W dniu 20.10.2022 (czwartek) odbędzie się w naszym przedszkolu seans w kinie sferycznym. Koszt zajęć 18 zł.

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2022 wraz z całym przedszkolem i specjalnymi gośćmi obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to pierwszy taki nasz duży występ po dłuższym czasie i było wspaniale.

A od nas nauczycieli dziękujemy za wspaniały prezent, za wszystkie życzenia, wszystkie miłe słowa i wsparcie! Dziękujemy!!!

Spotkanie z Policjantem

Odwiedziły Nas Alpaki 🙂

Próba alarmu przeciwpożarowego

W czwartek 29.09 mogliśmy sprawdzić jak zachowalibyśmy się w przypadku pożaru czy zagrożenia życia na terenie placówki. Akcja poszła bardzo sprawnie a pomagali nam strażacy 😊

Dzień Przedszkolaka

Pozebraniowa przypominajka

Drodzy rodzice, wiemy że na zebraniu było dużo wiadomości, więc wpisujemy tutaj najważniejsze sprawy o których warto pamiętać:

1. Pracujemy na programie „Kocham Przedszkole” Wsip. Karty pracy na których będziemy pracować to: „Planeta Dzieci” Sześciolatek.

2. W tym roku przeprowadzona będzie Diagnoza przedszkolna. Gotowość dziecka do nauki w szkole. Przeprowadzona będzie do końca października. Wiosną do końca marca.

3. W razie zmiany nr telefonu czy adresu zamieszkania od razu prosimy o zaktualizowanie danych.

4. W tym roku dzieci muszą mieć 50% obecności na miesiąc gdyż spełniają już obowiązek szkolny. W razie dłuższej nieobecności prosimy o poinformowanie co się dzieje lub o notatkę od lekarza.

5. Obowiązkowymi godzinami, w których dzieci muszą być na terenie przedszkola to 8-13. W tym czasie odbywają się najważniejsze zajęcia. Od 8:30 przedszkole jest zamykane!

6. Dodatkowymi zajęciami są: angielski oraz religia.

7. Prosimy aby odbierać dzieci wg godzin podanych na umowie. Gdyby dziecko musiało przyjść do przedszkola wcześniej lub zostać dłużej niż to jest w umowie, prosimy o poinformowanie nas o takiej sytuacji.

8. Prosimy o przyniesienie do przedszkola stroju gimnastycznego (podpisana bluzeczka i spodenki ) w worku. Ponadto jak co roku papier toaletowy, mydło w płynie oraz chusteczki higieniczne.

9. Dniem zabawek jest PIĄTEK! Prosimy o nie przynoszenie zabawek małych, drogich i głośno grających. Zabawki przynoszą Państwo na własną odpowiedzialność.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Prosimy pytać 😊

  • Czytanie Narodowe 

W dniu 9.09 mieliśmy okazję uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Ballad I Romansów” Mickiewicza. Chętne dzieci przyniosły książki w których została przybita pieczęć uczestnictwa. Czytali nam: poetka: Pani Wiesława Bartoszko, wiceprezydent Mysłowic Pan Mateusz Targoś, dyrektor naszego przedszkola Pani Monika Jankowska, wicedyrektor naszego przedszkola Pani Małgorzata Wrona oraz organizatorka całego przedsięwzięcia Pani Ewelina Borowiecka. Dzieci wspaniale i z uwaga uczestniczyly w wydarzeniu 😊

Zebranie

W dniu 08.09.2022r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Będzie dużo ważnych informacji więc serdecznie zapraszamy 🙂

Witamy po wakacjach!

Kochane Sówki i rodzice! Bardzo się cieszymy że wspólnie zaczynamy ten Wasz ostatni rok szkolny w przedszkolu! Będziemy publikować tutaj najważniejsze informacje grupowe oraz różne fotorelacje. Trzymamy za Was kciuki i do zobaczenia w przedszkolu!