Żabki

Przygotowujemy się do marcowej Mini Olimpiady Sprtowej

 

14 luty Walentynki <3

12 lutego w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk ” Przygody Krasnala Pączka”

 

Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie obchodzony był 6 lutego a motyw przewodni „Powróćmy jak za danych lat” nasi goście mieli okazje posłuchać znanych im przebojów m.in. „Brunetki, Blondynki”, „Umówiłem się z nią na 9”, czy „Dwudziestolatki”. Dzieci pięknie wystąpiły dla swoich ukochanych babć i dziadków. cieszymy się z tak licznego przybycia 🙂

Wyjście do MOK-u 

Nasza grupa wybrała się na przedstawienie „Piotruś Pan” dzieciom spektakl bardzo się podobał. Przed wyjściem odbyła się pogadanka z grupą na temat bezpieczeństwa podczas drogi do Moku.

Za nami ostatni bal karnawałowy w przedszkolu wszyscy świetnie się bawili

WITAMY W NOWYM 2020 ROKU 🙂

WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

Wspólna Wigilia z Muchomorkami i Sówkami

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA PRZYBYCIE  Z DZIEĆMI NA JARMARK ♥

Pomimo zimna, wiatru i nie sprzyjającej pogody „Żabki” i „Muchomorki” stanęły na wysokości zadania i dały z siebie wszystko. Kolejny występ zaliczamy do udanych i jesteśmy bardzo dumne z dzieci:)

14 grudnia (sobota) nasza grupa wraz z grupą Muchomorki wystąpi na Jarmarku na Rynku w Mysłowicach. Szczegóły podamy w najbliższych dniach.

 

6 grudnia długo wyczekiwany dzień przez dzieci odwiedziny św. Mikołaja. w tym roku śniegu nie było, wiec Mikołaj przyjechał na quadzie i na motorze. Radość dzieci nie do opisania:)

4 grudnia Dzień Górnika tradycyjnie i w tym roku zaprosiliśmy górników do naszego przedszkola, aby podziękować za trud pracy.

3 grudnia Szkoła Sportowa w Mysłowicach zaprosiła nas do Mysłowickiego Ośrodka Kultury na niesamowity spektakl teatralny wraz ze spotkaniem z przybyszem z dalekiej Laponii. Tegorocznym bohaterem sztuki wystawianej na deskach MOK-u był  Czarnoksiężnik z krainy OZ.

Dzieci listy piszą…. do świętego Mikołaja. Mamy również swój kalendarz adwentowy:)

Z okazji zbliżającego się Dnia Górnika rozpoczęliśmy przygotowania do wspólnego świętowania tego dnia.

26 listopada popołudnie spędziliśmy na wspólnej zabawie podczas „Cygańskich Andrzejek” kreatywność, stroje rodziców i dzieci miło nas zaskoczyły . Zabawę zaliczamy do bardzo udanych:).Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Dzień Pluszowego Misia „Żabki” obchodziły w naszej sali ze swoimi ulubionymi Misiami przyniesionymi z domu

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami 26 listopada o godz. 16.30 do naszej sali na cygański wieczór andrzejkowy. Mile widziane cygańskie przebrania lub rekwizyty 🙂

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości nasza grupa uczciła dzisiaj ten ważny dla naszego kraju dzień. A poniżej krótka relacja.

 

PBohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. My również poznaliśmy trochę tej historii i wykonaliśmy piękne kartki dla Powstańców.

 

Wycieczka na Stadion Zimowy w Sosnowcu udana. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały lodową baśń „Przygody Sindbada Żeglarza” 

 

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk my pamiętamy o dokładnym myciu rąk

dav

Witaminki, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki 🙂 my dzisiaj zjedliśmy bombę witaminową najpierw samodzielnie wykonaliśmy szaszłyki, następnie sałatkę owocową, która była pyszna a na koniec dnia zrobiliśmy zdrowy sok marchwekowo-jabłkowy.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W GALERII. ZAPRASZAMYDzisiaj (wtorek) poznajemy kolejna literę i próbujemy ja pisać. Proszę zgadnąć jaka to literka 🙂 

dav

dav

dav

 

4 październik w naszym Przedszkolu to dzień pełen wrażeń najpierw próbna ewakuacja


a nastepnie  Dzień Usmiechu, a jako najstarsza grupa podjęliśmy wyzwanie grupy Smerfow  i pani Grażyny każde dziecko wypiło sok z wycisnietej cytryny i się uśmiechało 🙂

W naszej sali zawitała jesień


W tym tygodniu nie mieliśmy czasu na nudę poznaliśmy literkę Oo, oraz cyferkę 1 a w pt odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę nr 7 i wykonaliśmy piękne dynie

 

 

20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka nasza grupa również świętowała. Dzień upłynął na zabawie i przyjemnosciach

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu `Mały Miś w świecie wielkiej literatury’ w tym roku naszym nowym przyjacielem jest Miś Żabek, który nie może się doczekać, aż odwiedzi każdego w domu.

Zajęcia dodatkowe w naszej grupie

Język angielski poniedziałki 9.30 – 10.00

Religia poniedziałki 13.30-14. 00 czwartki 14.30-15.00

Pamiętamy o bezpieczeństwie

dav

Starszaki witają po wakacjach 🙂

 

Zrealizowawszy ostatni 6 moduł – Misiowe aktywności sportowe ogólnopolskiego projektu „Mały Mis w świecie wielkiej literatury”

6 czerwca na zaproszenie księdza Szymona wybraliśmy się do Kościoła NSPJ w Mysłowicach.

  

 

a na koniec słodka niespodzianka

5 czerwca odbyły się poranne zajęcia.

4 czerwca wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki nr 7 w Mysłowicach

 

3 czerwca odwiedziła nas mama Michasia z grupy „Muchomorki” i zaprezentowała fajną formę spędzenia czasu wspólnie z dziećmi tańczyła  zumbę:)

28 maj w Przedszkolu był bardzo miłym i wesołym dniem. W związku ze zbliżającym się dniem dziecka dzisiaj przyjechał Teatrzyk, w którym dzieci również brały udział.

  

a po teatrzyku dzisiaj nietypowa lekcja religii ksiądz Szymon przywiózł do sali swój rower i opowiadał dzieciom o sporcie. dzieci były zachwycone.

 

Maj dobiega końca a co się w tym czasie działo w Żabkach? oto krótkie podsumowanie mijającego miesiąca:)

Pamiętamy również o Dniu Mamy. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam 🙂

Powstał również nasz własny sklep „Żabkoland” czynny od 6 do 17 dzięki któremu uczymy się ile należy zapłacić za towar, ile trzeba wydać itd.

 

 

Poznajemy literki i próbujemy pisać

  

8 maja Mikołaj i Martynka wzięli udział w Mini Olimpiadzie Matematycznej konkurencja była spora,ale nasza drużyna świetnie poradziła sobie z każdym zadaniem. Gratulacje dla nich.

3 kwietnia dzieci przyłączyły się do Akcji Sprzątania Świata. Dzięki temu okolica jest czysta.

 

 

W środę nasi milusińscy przygotowali sobie kanapki, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem:)

                       

Festiwal O!PLA 

We wtorek na nasza grupa odwiedziła MOK, gdzie odbywał się 7 ogólnopolski festiwal animacji. Dzieci pełniły bardzo ważną rolę zostali jurorami i spośród 6 obejrzanych bajeczek wybrały dwie ich zdaniem najciekawsze.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wszyscy z utęsknieniem czekamy już na przyjście wiosny.

   

W świecie literek 

Nauka przez zabawę

dav

TŁUSTY CZWARTEK 

Tłusty czwartek to najsłodszy i ulubiony dzień w roku każdego łasucha 🙂 .
Nasze Żabki rozpoczęły ten słodki dzień od pączka, który dla każdego dziecka przyniosła Karolinka:) a na podwieczorek znowu pączek mniam 🙂

 

Pierwszy tydzień po feriach zimowych rozpoczęliśmy tematem dinozaurów, który dla dzieci jest bardzo interesujący. Każdy wykonał sam swojego dinozaura.

  

W karnawale same bale

w piątek 8 lutego tuż przed samymi feriami nasza grupa bawiła się na balu karnawałowym. Muzyka, stroje, wodzirej oraz panująca atmosfera sprawiła, ze wszyscy wspaniale się bawili.

 

——————————————————————————————————————–

Bieg Spełnionych Marzeń

4 lutego „Żabki” wzięły udział w akcji „Bieg Spełnionych Marzeń” na boisku szkolnym SP 7 . Dzieci biegały po śniegu co sprawiło im dużo radości. wyłoniono również zwycięzców, ale na każdego czekała niespodzianka:)         

—————————————————————————————————————–

Alicja wzięła udział w konkursie plastycznym „Sukienka Pani Zimy” organizowanym przez Przedszkole w Sosnowcu. Trzymamy kciuki.

———————————————————————————————

   Praca plastyczna do bajki „Trzy świnki”.

28.01 Poniedziałek

Zima i padający śnieg nam nie straszny. Dzisiaj odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną nr 7 gdzie wspólnie z panią bibliotekarką rozmawialiśmy o zimie i o sportach zimowych.

My kochamy Babcię, Dziadka cóż bez nich wart był świat, więc życzenia im składamy niech nam żyją tysiąc lat:)

U nas ciągle się coś dzieje……….. 🙂

We wtorek 15 stycznia naszą grupę odwiedziły dwie sympatyczne Panie z PwC, które miały dla nas bardzo ważne informacje. Ich zadaniem jest edukowanie najmłodszych o problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza w ramach programu „Biznes kontra smog”.Program został dostosowany do różnych grup wiekowych. Dzięki temu dzieci dowidziały się m.in. czym jest smog, dlaczego powstaje, jakie zagrożenia niesie dla zdrowia i życia ludzi oraz co można i należy robić, aby móc oddychać czystszym powietrzem. Zostaliśmy „Pogromcami Smogu”.

————————————————————————————————————–

Dzisiaj tj. 14 stycznia wraz grupą „Muchomorków” odwiedziliśmy Miejski Żłobek w ramach Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, gdzie przeczytaliśmy wiersz o Aniołku a następnie zaprezentowaliśmy krótki występ dla żłobkowych dzieci. Wyjście możemy uznać za udane pomimo nie przyjemnej pogody:)

   

Witamy w Nowym roku 2019:)

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zadumy nad płomieniem świecy, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, uśmiechem i wspomnieniami.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń bo tylko one nadają życiu sens.

Życzą Pani Gabrysia i Pani Ewelina z „Żabkami”

Występ w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach

Tuż przed samymi świętami 21 grudnia nasza grupa razem z Muchomorkami została zaproszona do Urzędu Marszałkowskiego na świąteczno -noworoczne spotkanie przedstawicieli środowisk patriotycznych i służb mundurowych w Sali Sejmu Śląskiego gdzie nasze dzieci uświetniły to spotkanie występem wcielając się w Aniołki i Mikołaje.

Zapraszamy do galerii naszej grupy

 

Kolejny moduł ” Małego Misia  w świecie wielkiej literatury” za nami

Nasza grupa dzielnie realizuje wszystkie moduły projektu „Mały Mis w świecie wielkiej literatury” jesteśmy coraz bliżej zakończenia projektu i otrzymania certyfikatu Małego Misia przyznawany tylko za zrealizowanie wszystkich modułów. mamy ich już 4 zostały 2 uff damy radę:).

 1. Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna – realizujemy jesteśmy na półmetku
 2. Mały Miś uczy samodzielności – ZREALIZOWANY
 3.  100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku! ZREALIZOWANY
 4. Kulinarne warsztaty z Małym Misiem ZREALIZOWANY
 5. Kuferek Kreatywności Małego Misia luty- marzec
 6.  Misiowe aktywności sportowe kwiecień- maj
  Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

Świąteczny czar

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólną, uroczystą Wigilię, która stała się już tradycją. Tym razem odbyła się 19 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci.

Żabki przygotowały również dla swoich rodziców prezenty świąteczne

18.12.2018 u nas ciągle coś się dzieje:)

Żabki przyłączyły się do akcji  „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz policjantami z Mysłowic. O  godzinie 10.00 dzieci rozpoczęły kolorowanie maskotki śląskiej Policji – Sznupka. Akcja miała na celu przybliżenie zagadnień bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowanie bezpiecznych zachowań. Towarzyszyła jej również inicjatywa ustanowienia rekordu Polski w jednoczesnym kolorowaniu policyjnej maskotki.  A później odwiedził dzieci sam Sznupek:)

Wizyta w Bibliotece nr 7 

17 grudnia nasz grupa razem z „Sówkami” została zaproszona do biblioteki na przedstawienie przygotowane przez licealistów pt. „Jaś i Małgosia” oprócz oglądania teatrzyku była wspólna zabawa tańce i śpiewanie oraz to co wszyscy lubią najbardziej słodki poczęstunek:)

Świąteczne kartki

Żabki wzięły udział w akcji „Serce za odwagę” polegającej na stworzeniu i wysłaniu kartek dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego oraz dla starszych ludzi z Zakładu Opiekunczo- Leczniczego „Epione” w Katowicach.

Wiktoria zajęła 3 miejsce w konkursie plastycznym”Stop Smog” organizowanym przez Straż Miejską w Mysłowicach. Gratulujemy.

Żabki pieką babeczki

Wspólnie z panią Gabrysią dzieci przygotowały dla rodziców babeczki, które zostały sprzedane rodzicom. Dochód został przekazany dla Schroniska dla Bezdomnych Psów w Mysłowicach. Dziękujemy za wsparcie.

Popołudniowe spotkanie świąteczne

W środę 12 grudnia rodzice z dziećmi wspólnie spędzili popołudnie w przedszkolu.

 pakowanie świątecznego prezentu

doświadczenie

konkurs na najdłuższy łańcuch

Dzień Górnika

Żabki również przygotowały się do wspólnych obchodów Dnia Górnika.

Sobota na Jarmarku Świątecznym 

Nasza grupa razem z „Muchomorkami” wystąpiła na mysłowickim Jarmarku Świątecznym. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów oraz przyprowadzenie dzieci na występ:)

   

 

Wyjście do MOK-u

7 grudnia wybralismy się do MOK-u na przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Sportowej pt. ” Królewicz szuka żony… jak szalony”. Piękny spektakl bardzo podobał się dzieciom – dziękowali brawami i uśmiechem:)

Odwiedzinki Mikołaja naszej grupie:)

Dzisiaj zawitał w naszym przedszkolu bardzo ważny dla dzieci i wyczekiwany gość 🙂

tak tak to św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami Elfami. Wspólna zabawa, piosenki no i najważniejsze prezenty. Dzisiaj u każdego pojawił się uśmiech i radość:)

Zajęcia „W krainie muzyki”

Nasza grupa bardzo lubi zajęcia muzyczne są to nie tylko tańce, piosenki ale i gra na instrumentach. W środę przenieśliśmy się do szczęśliwej krainy dzięków i muzyki. Na koniec każde dziecko wykonało instrument dla siebie. Pomysłom nie było końca …

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości 9 listopada

Nasza grupa przyłączyła się do udziału w obchodach Polski Niepodległej. Wspólne wiersze, piosenki zintegrowały całą społecznosc przedszkolną. A odspiewanie hymnu o godz. 11.11 połączyło nas z całą Polską, gdzie odbywało się bicie rekordu Guinessa.

 

 

Jesienne popołudniowe spotkanie z rodzicami

6 listopada pierwszy raz w tym roku szkolnym spotkalismy się z rodzicami na popołudniowym spotkaniu w ramach realizacji programu „Z mamą łatwej”. Wspólna zabawa rodziców z dziecmi upłyneła w dobrych humorach na zanim pojawił się słodki poczęstunek, dzieci z rodzicami wykonały dyniowego ludzika.

dyniowe ludziki

 

” Mały Miś w świecie wielkiej litertury”

Wytrwale realizujemy projekt:) Wybrane dziecko z naszej grupy zabiera na

weekend naszego Misia Łapka do domu, gdzie opiekuje się nim i wspólnie z rodzicem czyta i rysuje dla misia.My również czytamy w przedszkolu podczas poobiedniego odpoczynku. „Żabki” bardzo lubia słuchać bajek, które czytają nam nasze Panie jak i gosci, którzy odwiedzają nas aby wspólnie z nami realizowac projekt.

p. Agnieszka- wyd. MAC

Orkiestra to MY

Przygotowujemy się do zagrania instrumentacji podczas obchodów 100- lecia Niepodległej. Instrumenty to cos co „Żabki” lubią najbardziej.

 

Swiatowy Dzień Mycia Rąk 
Nasza grupa równiez przyłączyła się do akcji Swiatowego Dnia Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadomienie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.

 

Zosia wzięła udział w konkursie plastycznym „Skrzydlaci przyjaciele”

Wycieczka na Pocztę

W piątek wybraliśmy się na pobliską pocztę w celu wysłania pocztówek do rożnych przedszkoli w całej Polsce w ramach akcji „Pocztówkowe Przedszkole”. Dzieci zakupiły znaczki, nakleiły na pocztówkę i wrzuciły do skrzynki. Miłe Panie z Poczty zaproponowały każdemu dziecku przybicie stempla na kartce. Dzieci z uśmiechem pożegnały się i obiecały wrócić z rodzicami aby dotrzymać tradycyjnych metod wysyłania listów, czy pocztówek.

 

  

 

——————————————————————————————————————–

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury – międzynarodowy projekt rozwijania czytelnictwa

W roku szkolnym 2018/2019 nasza grupa bierze udział w projekcie rozwijania czytelnictwa. Wybraliśmy Misia, który nam towarzyszy i nazwaliśmy go „Łapek”.   Projekt składa  się z 6 modułów

 1. Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna
 2.  Mały Miś uczy samodzielności
 3. 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku!
 4.  Kulinarne warsztaty z Małym Misiem
 5.  Kuferek Kreatywności Małego Misia
 6. Misiowe aktywności sportowe
  Moduł pierwszy do nie tylko czytanie w przedszkolu ale i w domu. Raz w tygodniu w piątek wylosowane dziecko zabiera „Łapka” wraz z dziennikiem do domu, gdzie przez weekend wspólnie z Rodzicami czytają.

————————————————————————————————————–

„Dwie skarpety, czyli para”

Nauka przez zabawę hmm czego grupa Żabek dowiedziała się tym razem? Jak segregować, klasyfikować itp. Nie ominęło nas „pranie”skarpetek oraz ich wieszanie, teraz wiemy ile obowiązków ma mama:) wykonaliśmy skarpetkowe pacynki niektórzy nawet odważyli się uszyć „co nie co”.

dav


„Owocowo- warzywne szaleństwo” 🙂

Cały tydzień rozmawialismy o warzywach i owocach, chyba wiemy o nich już wszystko a pod koniec tygodnia wykonalismy z wybranych przez siebie warzyw i owoców stworki, no a w pt przygotowalismy z p. Gabrysią pyszne ciasto sliwkowe ( mniam)

——————————————————————————————————————–

My jesteśmy żabki małe
pięknie się kłaniamy
nasze życie jest wspaniałe
gdy w przedszkolu się witamy!

My na nudę nie mamy ochoty
bo lubimy wesołe psoty
Nie ominie nas przygoda
gdy na dworze jest ładna pogoda

Chcemy się też uczyć, bawić, rysować
codziennie będziemy się gimnastykować
Piosenki spiewac i tańce tańczyć
i sami zrobimy sok z pomarańczy

Na zajęciach pani Gabrysi i pani Ewelinki
mamy zawsze zaciekawione minki
Uczymy się o wielkim swiecie
ale to już pewnie wiecie.