Smerfy

Teatrzyk pt. ,,Piotruś Pan” w MOKu w Mysłowicach

Bal karnawałowy

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 7

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 7 

Mikołaj w bibliotece

Dużym zaskoczeniem było przedstawienie ,,Eliza w krainie mrozu”. Wspaniali aktorzy dali z siebie wszystko. Dzieci mogły brać udział w przedstawieniu, bawić się  i wykonywać  zadania.

Spotkanie z Mikołajem

W tym roku każdy Smerf zasłużył na prezent. Zabawa z Mikołajem i jego pomocnikami odbyła się na dworze. Było dużo śmiechu, wspólnej zabawy i zdjęć!

Dzień Górnika

Nasza grupa poprowadziła tą wspaniałą uroczystość. Mamy nadzieję, że wszystkim podobał się występ przedszkolaków. Górnikom jeszcze raz życzymy: dużo siły, zdrowia i tyle samo wyjazdów co zjazdów!!!

Widowisko teatralne Szkoły Sportowej w MOKu ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz”

Spotkanie w Bibliotece nr 7 pt. „Spotkanie z tradycyjną bajką”

W listopadzie nauczyliśmy się m.in.:

 • określanie pokrewieństwa pomiędzy członkami rodziny (np. babcia to mama mamy itp.)
 • odwzorowywanie figur, cyfr, liter zgodnie z podanym wzorem
 • liczenie głosek
 • układanie zagadek
 • dostrzeganie symetrii w otoczeniu (np. w budowie ciała człowieka, zwierząt – motyle, ptaki, przedmiotów – parasol itp.)
 • reagowanie ruchem na zmiany tempa, dynamiki utworu oraz wysokości dźwięków (dźwięki wysokie, średnie, niskie)
 • układanie rymów do podanych słów
 • przestrzeganie norm współżycia opartych na wartościach
 • posługiwanie się umownymi znakami, np. strzałkami (przygotowanie do programowania)
 • formułowanie dłuższych wypowiedzi o ważnych sprawach

Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia

Nadeszły urodziny naszych ukochanych misiów. Z tej okazji wyprawiliśmy misiom wspaniałe przyjęcie. Czytaliśmy bajki, malowaliśmy tort, robiliśmy słodki poczęstunek. Dziękujemy pani Ani z Biblioteki numer 11. Bawiliśmy się wspaniale.

Wizyta w Izbie Regionalnej w Przedszkolu nr 8

Dziękujemy całej kadrze przedszkola za ciepłe przyjęcie, wspaniałą zabawę i dużo ciekawych informacji na temat naszego regionu. Bawiliśmy się wspaniale, a ciasto było pyszne!!

Zajęcia popołudniowe ,,Jesienne zabawy z wiewiórką Basią”

Święto Niepodległości

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień odśpiewaliśmy hymn, zrobiliśmy flagę Polski z naszych odbitych rąk oraz pokolorowaliśmy godło.

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Smerfy zaangażowały się w zbiórkę orzechów, żołędzi i kasztanów dla zwierząt przebywających w Mini ZOO w Sosnowcu.

W październiku nauczyliśmy się m.in.:

 • rozpoznawanie i nazywanie najczęściej spożywanych warzyw, wskazywanie ich jadalnych części
 • zwracanie uwagi na rolę owoców i warzyw w życiu ludzi i zwierząt (pożywienie, dekoracje, środek leczniczy)
 • wyodrębnianie zdań w wypowiedzi (liczenie zdań, układanie odpowiedniej liczby klocków itp.)
 • odróżnianie błędnego liczenia od liczenia poprawnego
 • poznawanie sposobów przygotowania się wybranych zwierząt do zimy
 • wyodrębnianie zdań z wypowiedzi, rozdzielanie ich na słowa
 • określanie roli różnych zawodów w życiu społecznym
 • uczestniczenie w wybranych zabawach badawczych, np. badanie tonięcia i pływania ciał
 • uczestniczenie w ćwiczeniach utrwalających prawidłową wymowę poszczególnych głosek.
 • zwracanie uwagi na ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych

Dzień Wszystkich Świętych

W tym dniu Smerfy zapaliły znicze na grobach żołnierzy i górników.

 

Spotkanie popołudniowe ,,Figielki z jeżykiem Feliksem” 

Nasze jeże

Wizyta w bibliotece

Kolejna wizyta w Miejskiej Bibliotece nr 7, tym razem tematem zajęć były psy i koty. Przy okazji wsparliśmy akcję „Wspomóż psiaka i kociaka”. Każdy z nas przyniósł coś dobrego dla podopiecznych schroniska.

Dzień Edukacji Narodowej

Paniom i całemu personelowi Smerfy życzą wszystkiego najlepszego i dużo cierpliwości!

Nasze jesienne prace

Akcja ,,Pomóż się przytulić”

Nasza grupa zaangażowała się w zbiórkę maskotek dla dzieci po operacji w momencie kiedy są na sali wybudzeń wśród obcych ludzi i jeszcze nie mogą zobaczyć się z rodzicami. Mamy nadzieję, że nasze maskotki pomogą małym pacjentom.

Próbny alarm przeciwpożarowy

Każdy Smerf już wie, jak należny zachować się podczas pożaru i innego zagrożenia.

Dzień Uśmiechu

Ten dzień postanowiliśmy spędzić w świetnych humorach. Nawet sok z cytryny nie spowodował u nas kwaśnych min. To był naprawdę miły dzień i uważamy, że taki dzień powinien być codziennie!!

W poszukiwaniu jesieni

Wybraliśmy się razem z młodszą grupą „Florki”, na poszukiwanie jesieni. Razem z misiami znaleźliśmy kasztany, żołędzie i kolorowe liście.

We wrześniu Smerfy nauczyły się m.in.:

 • rozpoznaje zapis graficzny swojego imienia
 • rozpoznaje i nazywa emocje
 • wymienia nazwy części ciała
 • przelicza zdania w wypowiedzi
 • określa położenie przedmiotów względem innych przedmiotów
 • podaje właściwy sposób zachowania w określonych sytuacjach
 • podaje charakterystyczne cechy wrześniowej pogody
 • wie, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, gdy na drodze znajduje się sygnalizator świetlny lub gdy go brak
 • rozpoznaje koło wśród innych figur
 • zna numery telefonów alarmowych
 • opisuje krajobraz oraz wymienia zaobserwowane zmiany, charakterystyczne dla jesieni

Wizyta w bibliotece

Zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki nr 7 na zajęcia o warzywach i owocach. Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i świetnie poprowadzone zajęcia.

Na pasach

Aby dowiedzieć się jak należny zachowywać się na pasach i w pobliżu drogi, Smerfy wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Razem z misiami przechodziliśmy przez ulicę w wyznaczonym miejscu i na odpowiednim świetle.

Sprzątanie Świata

Jesteśmy bardzo ekologiczni i w każda akcje, która pomaga naszemu środowisku angażujemy się na 150%. Pierwszą okazją do zadbania o naszą najbliższą okolicę było „Sprzątania Świata” organizowanej przez fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. Zabraliśmy worki, rękawiczki i zaprosiliśmy do akcji inne grupy. Udało nam się posprzątać okolicę przedszkola i pobliski las. Zebraliśmy naprawdę dużo śmieci i nawet kilka opon. Nie mogło z nam zabraknąć babci Mai i naszych ukochanych misiów.

Odwiedziny Czerwonego Kangura

Naszą grupę odwiedzili panowie z Drużyny Kangura (w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl). Razem bawiliśmy się i ćwiczyliśmy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Nasz kodeks

Aby wiedzieć jak się zachowywać w różnych sytuacjach i w naszej grupie, omówiliśmy kodeks i zasady przedszkolaka

Nowy rok 

Smerfy w nowym składzie gotowe i wypoczęte pojawiły się w swojej sali. Miło razem wspominać wakacje i dzielić się swoimi wrażeniami. Niektórzy nawet przynieśli pamiątki..

Nie mogliśmy także zapomnieć o naszych misiach, które były na wakacjach. Wypoczęte są gotowe na nowe przygody i wyzwania.

Zakończenie roku

Zakończenia nadszedł czas.. oficjalnie pożegnaliśmy się z naszymi paniami i przedszkolem. Wiele przez ten rok się nauczyliśmy i wiemy, że bez problemu poradzimy sobie w szkole!!!

A po pożegnaniu… impreza wakacyjna!! Smerfy wybrały się razem z misiami na słoneczną plaże, gdzie zabawy nie było końca.

Przedstawienie „królewna Śnieżka”

Przedstawienie w wykonaniu studentów.

Bezpieczne wakacje

Do naszego przedszkola zaprosiliśmy mamę Zuzi, która pracuje w ratownictwie medycznym oraz strażaka. Opowiadali nam jak spędzać bezpiecznie wakacje, jak udzielać pomocy i jak kontaktować się w wypadku zagrożenia. Zajęcia były bardzo ciekawe, a my wiele się nauczyliśmy.

Dzień dziecka

W tym dniu obejrzeliśmy ciekawy występ teatru edukacyjnego GABI ART
z Chorzowa pt. ” Cyrk Bobas”. Niektórzy z nam zostali prawdziwymi cyrkowcami, mogli występować na scenie i asystować wspaniałemu klownowi. W tym wyjątkowym dniu dostaliśmy balony i dużo słodyczy.

Patriotycznie

Znowu ciekawe zajęcia w bibliotece. Tym razem dowiedzieliśmy się wszystkiego o naszej kulturze ( strój, tradycje, kuchnia, historia, język itp). Panie ciekawie opowiadały o  powstaniach i znanych Ślązakach. Po tych zajęciach każdy Smerf wie w jakim regionie żyje.

 

Z wizytą u chorego kolegi

Grupa Smerfy zawsze trzyma się razem. Gdy jeden Smerf jest chory reszta rusza z pomocą, dobrym słowem i wspaniałym humorem. Nie zawiedliśmy naszego kolegi i wybraliśmy się w odwiedziny. Było dużo śmiechu i zabawy. Cieszymy się, że mogliśmy trochę umilić mu czas. Dziękujemy mamie Pawła za przeczytani bajki i miłe przyjęcie w domu 🙂

Wiosna w bibliotece

Znowu wizyta w bibliotece i następne ciekawe zajęcia tym razem o wiośnie

Uczymy się o lekach!!

Do naszego przedszkola przyszły panie aptekarki. Bardzo ciekawie opowiadały o swojej pracy, lekach i receptach. Pokazały nam jak należy opatrywać różne rany i jak robić zastrzyki.

Wizyta w szkole!

Mieliśmy okazje zobaczyć jak wyglądają lekcje w szkole 🙂 od września niektórzy z nas tak właśnie będą spędzać czasu.. misie też chciałyby uczyć się z nami w szkolnej ławce

Wielkie sprzątanie!

Smerfy dbają o planetę! Aby to udowodnić posprzątaliśmy park. Teraz każdy może się cieszyć czystą zielenią.

 

Wiosenne misie!

Nasze misie postanowiły powitać wiosnę w bibliotece. Razem z naszymi paniami uczestniczyły w kolejnych zajęciach w których główna bohaterką była świnka Peppa i jej rodzina.

Miła wizyta!

Znowu odwiedził nas miły gość, pani Kasia z pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach, filia w Mysłowicach. Porozmawiała z nami o wiośnie, ptakach i przede wszystkim o bocianach. Spędziliśmy miły czas na zabawach, czytaliśmy książki i wykonywaliśmy bociany z wacików. Bardzo dziękujemy za wizytę!

Nasza piękna wiosenna sala!

W naszej sali można zobaczyć już prawdziwą wiosnę. Mamy żabki, motyle i kwiaty, a najważniejszą dekoracją są bociany: Balbina i Bambinos. Nie mogliśmy zapomnieć o naszych misiach. Czytają o pięknej, słonecznej łące pełnej kwiatów.

Żegnamy zimę!

A oto nasze marzanki na pożegnanie zimy i przywitanie wiosny.. nie chcemy już śniegu i mrozu. Smerfy z niecierpliwością czekają na bociany, bazie i pierwsze kwiaty.

Ulepimy dziś bałwana?

Zaangażowaliśmy się całym smerfowym sercem w galerię zimową. Razem z rodzicami, rodzeństwem, paniami stworzyliśmy piękne prace aby nasz korytarz zapełnił się pięknymi bałwankami. A oto nasze prace!

Wyjątkowy gość!

Do naszej sali przyszedł wyjątkowy gość. Pani Agnieszka z wydawnictwa MAC, odwiedziła naszą salę i przywitała się z misiami. To właśnie wydawnictwo MAC jest organizatorem akcji ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Przeczytała nam ciekawą książkę, wpisała się do albumu i przekazała w misiowe łapki bajkę. Smerfy i misie dziękują pani Agnieszce za spędzony czas.

Czas na zabawę!!

Przyszedł czas na bal karnawałowy, zabawę i taniec! Każdy Smerf pięknie się przebrał i ruszył na parkiet!

Dzień Babci i Dziadka

W tym wyjątkowym dniu każdy Smerf chciał pokazać jak bardzo kocha swoich dziadków. Nasze przedstawienie wzruszyło najbliższych, a każdy z nas dał z siebie 100%.

Spotkanie w bibliotece

Tym razem wybraliśmy się razem z grupą Tygrysków do biblioteki. Tematem były sporty zimowe. Zajęcia bardzo nam i misiom się podobały 🙂

 

Zimowa zabawa!!

Za oknami tyle śniegu, więc postanowiliśmy ulepić bałwana. Smerfy uwielbiają zimowe zabawy!!!

Smerfowa sala

A tak wygląda nasza piękna, świąteczna sala. Nie mogło w kącikach zabraknąć misiowych przyjaciół.

Wizyta Sznupka i policjantów w przedszkolu

Mikołajkowy teatrzyk

Aby zakończyć mikołajkowy okres, Smerfy wybrały się do MOKu na ciekawy teatrzyk o tematyce świątecznej. W naszej wycieczce nie mogło zabraknąć ciekawych świata misiów. Po przedstawieniu pokazaliśmy im mysłowicki rynek oraz piękne dekoracje.

Spotkanie z Mikołajem

Wreszcie przybył do naszego przedszkola długo wyczekiwany gość. Razem ze świętym Mikołajem bawiliśmy się, śpiewaliśmy piosenki i robiliśmy zdjęcia.  Oczywiście każdy Smerf był grzeczny, więc dostaliśmy wymarzone, duże prezenty!

Żeby naszym misiom nie było smutno, postanowiliśmy zabrać je na przedstawienie do Bibllioteki numer 11. Spotkaliśmy tam świętego Mikołaja, aniołki i małego mikołajkowego pomocnika. Naszym misiom bardzo podobało się przedstawienie i wspólna zabawa z dziećmi.

 

„Dzień Pluszowego Misia”

W ten piękny urodzinowy dzień postanowiliśmy zrobić wszystkim misiom niespodziankę. Zabraliśmy pluszowych przyjaciół do biblioteki numer 11, gdzie odbyło się przyjęcie. Odśpiewaliśmy misiom „Sto lat”, były życzenia, gry, zabawy i zdjęcia. Specjalnie dla pluszowych jubilatów zrobiliśmy słodkości (waflowe torty, słodkie ciastka). Zabawa trwała długo, a misie długo nie zapomną swoich urodzin!

„NASZA WOLNA NIEPODLEGŁA”

Aby z miłym akcentem zakończyć tak podniosłe święto jak 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zostaliśmy zaproszeni na zajęcia do biblioteki numer 7. Panie przygotowały dla nas dużo ciekawych zadań i zabaw o tematyce patriotycznej. Pracowaliśmy na tablicy interaktywnej, śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze i robiliśmy kotyliony. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ „NASZA BIAŁO-CZERWONA”

Możemy być z siebie dumni! Poprowadziliśmy uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Razem ze starszakami mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, a na koniec wszyscy odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. My Smerfy jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!!!

GALERIA „SKARBY NASZEJ OJCZYZNY”

Następnym modułem w akcji „Mały miś w świcie wielkiej literatury”, było stworzenie plakatów i galerii na 100-lecie niepodległości „Pokaż radość przedszkolaku”. Ochoczo wzięliśmy się do pracy i przy pomocy wszystkich misiów i absolwentów Szkoły Podstawowej numer 7 powstały takie oto prace. Jesteśmy dumni, że mogliśmy tak pięknie ozdobić nasze przedszkole.

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki numer 11 na bardzo ciekawe zajęcia. Razem z misiami słuchaliśmy ciekawych bajek i wspaniale bawiliśmy się z Paniami. Na koniec uczyliśmy się składać zajączka z papierowych elementów.

ODWIEDZILI NAS!

Następnym gościem, który nas odwiedził była mama Piotrka. Przeczytała nam bajkę o „Śnieżynce i Różance” oraz „Stoliczku nakryj się”. Smerfy bardzo dziękują za miło spędzony czas.

MISIOWY SPACER!

Jak na Smerfy przystało, postanowiliśmy odwiedzić las. Na wspólną wycieczkę zaprosiliśmy babcię Mai i wszystkie misie. Oglądaliśmy pięknie kolorowe drzewa, zbieraliśmy szyszki, grzyby i liście. Pani ciekawie opowiadała o lesie i przypomniała nam, które grzyby są jadalne, a które trujące. Misom tak spodobała się wycieczka, że na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy las.

ODWIEDZILI NAS!

Kolejny poniedziałek i kolejny gość! Tym razem odwiedziła nas mama Filipa. Przeczytała nam i misiom bajki „Karetką na ratunek” oraz „Czerwonego Kapturka”. Później wszyscy razem świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej przy muzyce i śpiewie. Dziękujemy Pani Kingo za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę!

ODWIEDZILI NAS!

Następnym zaproszonym gościem była mama Zosi. Razem z misiami słuchaliśmy „Przygód Hello Kity” i historię „Bazyliszka”. Po wysłuchaniu bajek razem z panią Justyną wykonywaliśmy prace plastyczne. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i piękne rysunki!

ODWIEDZILI NAS!

Zgodnie z projektem „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, postanowiliśmy zaprosić rodziców do wspólnego czytania! Razem z misiami z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszego gościa.
Pierwszym rodzicem, który zawitał do naszej sali była mama Zuzi. Zaprosiliśmy inne misie do słuchania bajki. Książka, którą przeczytała Pani Agata opowiadała o dobrym wychowaniu. Bardzo nas zaciekawiła i przypomniała nam, jak należy zachować się w różnych sytuacjach.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę i wspólne misiowe zdjęcie!

MAŁY MIŚ UCZY SAMODZIELNOŚCI

Drugi moduł za nami! Zrealizowaliśmy go na piątkę! Razem z misiami nauczyliśmy się:
– jak być samodzielnymi, nie chcemy być wyręczani przez rodziców!
– wiemy, że możemy sami decydować np. jak ciekawie spędzać czas
– ustaliliśmy kodeks zachowania, który „podpisaliśmy” naszymi odciskami rąk
– wiemy jakie będą konsekwencje, gdy nie będziemy stosować się do ustalonych zasad
My Smerfy wiemy już, że świat przedszkolaka to świat zasad, przestrzegania ich, dokonywania wyborów i podejmowania decyzji!

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W roku przedszkolnym 2018/2019 postanowiliśmy uczestniczyć w projekcie czytelniczym. W ramach akcji do naszej grupy doszedł nowy przyjaciel: miś. Jest to niezwykła maskotka, ponieważ lubi słuchać bajek i interesuje się książkami. Po głosowaniu misiowi nadaliśmy imię Słodziak. Oprowadziliśmy go po sali i wybraliśmy mu miejsce, kącik czytelniczy. Stamtąd Słodziak będzie spoglądać na każdego Smerfa i na wszystko co dzieje się w grupie.

Ale gdy nie ma dzieci w przedszkolu misiowi Słodziakowi bardzo smutno, dlatego Smerfy postanowiły znaleźć mu przyjaciela. Wybór padł na trochę leniwego misia. Przytulas, bo takie nadaliśmy mu imię, towarzyszy Słodziakowi w różnych przygodach, wycieczkach, zabawach i nauce. Jest jednak misiem domatorem, więc najlepiej czuje się w naszej sali.

Dwa misie w grupie to jednak za mało, a z rogu sali spoglądał na nas mały zapomniany miś. Naszym misiom zrobiło się go żal, dlatego został zaproszony do wspólnej podróży po świecie literatury, nauki i zabaw. Mały słodki miś został nazwany Bombon (czyli po naszymu cukierek).

W projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, będziemy realizować wszystkie moduły:

 1. Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna
 2. Mały Miś uczy samodzielności
 3. 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku!
 4. Kulinarne warsztaty z Małym Misiem
 5. Kuferek Kreatywności Małego Misia
 6. Misiowe aktywności sportowe

W pierwszym module Słodziak będzie odwiedzać mieszkanie każdego Smerfa. Tam miś ogląda nasz pokój, sprawdza jakie mamy książki i słucha bajek. Bardzo ważna jest misiowa książka, w której dzieci rysują obrazek dla Słodziaka.

UWAGA RODZICE!

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, rodzeństwem lub z dziadkami do Miejskiej Biblioteki nr 11 w Mysłowicach przy ul. Mikołowskiej 40 na spotkanie czytelniczo-integracyjne pt. ,,Duszek Eugeniuszek” dnia 29 października br. (poniedziałek) o godz. 17.00. Prosimy o przygotowanie zmiennego obuwia dla dziecka i dorosłego.

RAPORT NIEBIESKICH SMERFÓW Z ZIELONEJ AKCJI

Tym razem na progu lata i jesieni pozdrawiamy bardzo – bardzo zielono!
Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody razem
z wszystkimi przedszkolakami wzięliśmy udział
w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Ziemi pod bardzo ważnym hasłem:

” Akcja – segregacja!
2 x więcej – 2 x czyściej!”

Naszym głównym celem była pomoc w selektywnej zbiórce
odpadów i śmieci w naszym mieście. Nasze główne zadania
podzieliliśmy na dwa etapy:

 

 • Pierwsze zadanie polegało na porządkowaniu mysłowickiego lasu  w okolicach szybu kopalnianego na Ćmoku, z udziałem 3 rówieśniczych grup sześciolatków, naszych rodziców oraz przedstawicieli radnych naszego miasta. W efekcie razem zebraliśmy kilkanaście worków pełnych śmieci i odpadów.

 • Drugie zadanie wykonaliśmy w przedszkolnym ogrodzie, w którym każdy Smerf posadził swoje „ukochane drzewko”. oczywiście
  z pomocą nauczycieli i rodziców. W efekcie 24 tuje, brzozę, oczar, tamaryski, kolorowe hortensje i różne iglaki

Do naszej akcji włączyli się również przyjaciele naszego przedszkola. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i gratulujemy ekologicznej postawy!!!

W imieniu smerfów i wszystkich przedszkolaków szczególnie dziękujemy:

 1. Pani Ani i Panu Michałowi z Ogrodniczego Przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowego w Myłowicach.
 2. Pani Magdzie z kwiaciarni „Rosa” w Mysłowicach
 3. Panu Rafałowi z ekipą swoich pracowników – tatusiowi od Nikolasa
 4. Pani Justynie – mamusi od Zosi
 5. Panu Krystianowi – tatusiowi od Kacpra
 6. Absolwentom naszego przedszkola – uczniom Szkoły Podstawowej nr 7
  w Mysłowicach.

W rezultacie nasza wspólna Zielona Akcja
była najlepszym prezentem dla naszej Kochanej Ziemi!

Hej! Hej!
Mali przyjaciele Przyrody

 

Serdecznie witamy w Przedszkolu nr 12

Jesteśmy  wesołą grupą pięcio i sześcioletnich „Smerfów”.
pierwsze dni w przedszkolu upłynęły nam bardzo szybko
na wzajemnym poznawaniu kolegów i koleżanek
oraz zasad „panujących” w przedszkolu.
Nasze Panie pokazały nam całe przedszkole i uczyły
o zasadach bezpieczeństwa w salach i ogrodzie zabaw.

Na progu wakacji i nowego roku szkolnego
rozmawialiśmy o naszych wakacjach. Dowiedzieliśmy się kto i gdzie wypoczywał, co ciekawego zobaczył i zwiedził. W efekcie zorganizowaliśmy w naszej sali wystawkę wakacyjnych pamiątek.

Wiemy, że czas „wakacyjnej laby” szybko się kończy
i za chwilę dostaniemy nowe nowe książeczki
i będziemy się uczyć nowych rzeczy.
Z niecierpliwością czekamy też
na kolejne zabawy czytelniczo – integracyjne w bibliotekach
oraz koleżeńskie spotkania z uczniami w zaprzyjaźnionych szkołach.

W naszej grupie jest super fajnie i wesoło!

Pozdrawiamy wszystkich
bardzo ciepło i „Smerfowo”